Pomôžte vypátrať najhľadanejších zločincov v Európe

hľadaní zločinci

Každý z vás môže  pomôcť pri pátraní po najhľadanejších osobách v Európe. Hľadané osoby sú zverejnené na novej webovej stránke www.eumostwanted.eu, ktorá je spoločným projektom  policajtov združených v  ENFAST.

ENFAST je sieť pracovísk cieľového pátrania v Európe. Jej účelom je efektívna medzinárodná spolupráca pri pátraní po páchateľoch obzvlášť závažnej kriminality na úteku rýchlou a diskrétnou výmenou informácií.

Sieť je v súčasnosti zložená z 28 národných tímov členských krajín EÚ.

Vďaka webovej stránke je široká verejnosť informovaná o pátraní po medzinárodne hľadaných zločincoch Európy, obvinených alebo odsúdených za najzávažnejšiu trestnú činnosť alebo z terorizmus. Na činnosti tímov sa vďaka novej stránke bude môcť teraz podieľať každý, a to poskytnutím informácií k hľadaným, hoci aj anonymne.

Internetová stránka www.eumostwanted.eu s najhľadanejšími osobami v Európe je vôbec prvou iniciatívou prezentovať takýto zoznam na paneurópskej úrovni. Dostupná je v 17 jazykoch (aj slovenská verzia) a prináša  informácie o najhľadanejších zločinoch Európy, vrátane Slovákov.

Zdroj: MV SR

 

 
Print Friendly, PDF & Email